Už dlouho jsem o tobě přemýšlela. Uvažovala jsem nad tím, zda se chápeme. Zda si rozumíme. Zda náš vztah bude někdy harmonický, plný pochopení a plný lásky …

Možná je dobré začít obdobím puberty. Ničemu a nikomu jsem nerozuměla, natož tobě. Tobě, mé ochranné schránce, strážci a obránci.  

Bývaly doby, kdy jsem ti byla schopná říci, že tě nenávidím a já do teď hledám odpověď na otázku “proč?”. Asi mladistvá nerozvážnost, která mnou proudila opravdu zprudka. I přesto všechno jsi na mě nikdy nezanevřelo. Nikdy to se mnou nevzdalo. Nikdy mi ani nic nevyčítalo. Hrálo jsi vždy fér hru – jak ty ke mně, tak já k tobě! 

A za to všechno a daleko víc ti patří velký dík. 

Nenáviděla jsem každou tvou nedokonalost, kterou dnes paradoxně považuji za dokonalost. Každá křivka, každý stroupek, každý pupínek, každá strie, každý faldík mě rozčiloval a já byla schopná se k tobě chovat neuctivě. Byla jsem schopna ti říct, že nebudeš jíst, protože pak to všechno zmizí. Jako by hladovění bylo dnes řešení. Tohle všechno jen vyzdvihuje mou výši inteligenčního kvocientu, když jsem byla mladší. 

Předminulý rok jsem si řekla, že ti tvou péči zkusím vrátit. Přeci jenom dávat do tebe 10 let antikoncepci bylo ode mě opravdu bezohledné, ale doba byla jiná. Dříve se braní hormonální antikoncepce dalo přirovnat k jedení lentilek – přirozené a chtěné. Díky bohu za to, že se doba vyvíjí a já sama přišla na to, jaká je to zbytečnost. Jak moc ti chci ulevit a nechat tě být ve své plné přirozenosti. Tak se i stalo. Psal se červenec roku 2018 a já si řekla, že to pláto s antikoncepcí celé vyhodím do koše a poprvé v životě tě začnu poslouchat. Kdy chceš jíst tohle, kdy zase nechceš jíst vůbec nic, kdy se chceš jen válet a nechceš vykonávat ani vteřinu pohybu. Konečně jsem tě začala plnohodnotně vnímat! 

Během tří měsíců se z padesáti pěti kilové holky stala přes 60 kg šťastná žena, která opět po skoro půl roce dostala menstruaci. Není nic krásnějšího v životě než vědět, že vy i vaše rodina je zdravá a vaše těla fungují přesně jak májí, a já pochopila, co znamená sebeláska. 

Pochopila jsem, že miluji každou tvou křivku, každé madlo lásky, které mi vytvoříš, když se hodně najím nebo sednu s vyhrbenými zády. Začala jsem tě milovat celé.

Vždy jsem snila o tom, že ti napíši dopis. Obvykle totiž psanému slovu velím lépe než tomu mluvenému. Čekala jsem jen na tu správnou chvíli. Nastala dnes, kdy jsi mi dalo již druhý obří pupínek na pleť, který jsem bohužel kvůli antikoncepce nikdy neměla. Teď ty “nedokonalosti” mám a já ti za ně děkuji. 

Tento dopis vlastně není určen jen tobě, ale i všem ostatním, kteří to mívali stejně… 

Mé milé tělo,

děkuji ti za to, jakou podporou pro mě jsi. Vím, že jsme dříve měli opravdu špatný vztah. Byla jsem ale mladá a hloupá. Myslela jsem si, že můžu ignorovat veškeré tvé signály. Neměla! Byla to velmi dlouhá cesta, než jsem pochopila, jak se k tobě mám chovat. Velkým zlomem v našem vztahu bylo, když jsem tě začala respektovat. Zjistila jsem, jak úžasné a krásné jsi, jak silné a chytré zároveň. Jsem tvým velkým dlužníkem.

Děkuji ti za všechno. Miluji tě neskutečně.

T.

PODPIS

MOHLO BY SE TI LÍBIT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *