Všechno má svůj začátek, ten můj datuji na rok 2017. Důvod začít praktikovat jógu, byla snaha vnést do mého uspěchaného života trochu klidu. Mé jógové začátky byly pouze o fyzickém cvičení, ale jóga spojuje. Byla to jen otázka času, než jsem pochopila, že spojuje tělo, mysl i duši. 

Jóga se přirozeně stala součástí mého života a rozhodla jsem se pro studium na Bali. O kurzu instruktora jógy jsem se i více rozepsala v jednom ze svých článků, protože to pro mě byla opravdu velká životní změna jménem Inner Yoga, nejen v pochopení jógy, ale i pochopení a vnímání života. Postupně jsem do své jógové cesty přidala meditaci a studium indické filozofie. Najednou mi všechno začalo dávat smysl. 

Po návratu z Bali jsem se rozhodla pro založení Charitativní jógy pro pejsky, která je mou srdcovou záležitostí od jejího počátku. 

V České republice jsem se studiem jógy pokračovala a zaměřila jsem se naopak na Hatha jógu. Tím to neskončilo, protože jsem své znalosti rozšířila i o dalších 300 hodin pod Yoga Alliance. 

Dnes se věnuji na plno výuce jógy na skupinových, ale i individuálních lekcích. Na otevřených lekcích se můžeme setkávat v DO YOGA studiu na lekci Jin jógy, a to každé pondělí od 17:45.

Velkou lásku a zodpovědnost cítím i ke škole Yoga4Yogi, kde jsem se od května 2020 stala součástí týmu lektorů, kteří vzdělávají budoucí certifikované lektory jógy. Byla to pro mě krásná a velká zkušenost.

Rok 2022 byl pro mě velkým požehnáním, protože se mi narodil můj syn. Je mým velkým životním učitelem. Každý den mi ukazuje život v přítomném okamžiku a bezpodmínečnou lásku. Děkuji všemu vyššímu, že mohu být tvou mámou. Je to dar.

Mým velkým snem bylo založit si vlastní školu pro budoucí lektory. Tento sen jsem si začala plnit z kraje podzimu roku 2023, kdy jsme s mojí jógovou spřízněnou duší Magdalénou společně založily školu pro budoucí lektory jógy s názvem DO YOGA school. Kurzy probíhají v krásném ostravském studiu DO YOGA. Pro více informací a nadcházející kurzy se podívejte na na stránky školy.

Jóga je pro mě celoživotní cestou, která vede k pochopení, uvědomění, ale i k sobě samému. Ráda se stanu pomocníkem na Vaší cestě jógou. 

Certifikace:

Yoga Alliance – Vinjása, Jin jóga – RYT 200 hod. (Bali)

Akreditovaný kurz instruktora jógy II. třídy – Hatha jóga – cerfifikace MŠMT (Praha)

Yoga Alliance – Hatha jóga –  RYT 300 hod. (Praha)

Reiki 1, 2, 3 – Mistr Reiki léčitel (Praha)

Workshopy:

Workshop osobní jógové praxe s Jesicca Olie (Londýn, 2018)

Jógová filozofie a historie s mistrem Shivananda (individuální studium, 2019-2020)

Dvoudenní seminář hormonální jógy s Šárka Simonidesová (Praha, 2019)

Jóga v těhotenství a průvodce porodem s Jana Bénová (Praha, 2021)

Harmonium workshop s Felicia Walker (Praha, 2023)

________

Pokud máte dotaz ke skupinovým / individuálním lekcím, nebo cokoliv jiného na srdci, napište mi na e-mail: terezaloduhova@gmail.com