Potřebovala jsem pauzu. Od všeho. Od všech. Mnoho názorů kolem mě a já hledala ten vlastní. Mnoho chaosu kolem a já hledala klid. Musela jsem vypnout. Ale opravdicky zmáčknout tlačítko OFF na všech přijímačích.

Co mi pomáhalo, bylo psát. Psát všechny pocity na papír. Nestydět se za jakýkoliv názor, za jakýkoliv pocit. Po vypsání na papír cítím svobodu a volnost na hrudi a duši.

SLOVA PSANÁ DNE 10. 3. 2020. 

Posledních několik dní je mi ouzko. Je mi ouzko ze světa, ve kterém žiji. 

Cítím vnitřní zimu a stažený žaludek při poslechu některých konverzačních témat vedle mě v kavárně, vedle mě ve vlaku, vedle mě v čekárně. Mám pocit na zvracení, když vidím některé titulky novin a časopisů. Je mi ouzko z omezování něčeho, za co Češi dlouho bojovali. Je mi ouzko z toho, že se ztrácí lidskost. 

Strach v nás dokáže způsobit jednání, kterého žádná lidská bytost není hodna. Jsme schopni kvůli strachu jednat proti svým zásadám a přesvědčení. Strach dokáže člověka paralyzovat a ve výsledku ovlivnit i jeho kognitivní schopnosti. 

Je strach pouhou emocí? Nebo je i nástrojem? Nástrojem, který dokáže lidstvo změnit? Můžeme emoci vůbec nazvat jako zbraň? Pokud ano, může se jednat o zbraň, která vede k pádu nejedné společnosti? 

Mohla by Vás napadnout otázka: „Ty nemáš strach z toho, co se v dnešní době děje?“. Mám. Mám strach. Mám strach z lidí, kteří se kvůli současné situaci přestávají chovat jako lidé. Mám strach z těch nenávistných pohledů při nástupu do tramvaje. Mám strach, že lidé ztrácejí svou lidskost. Mám strach z toho, že se vytrácí zdravý rozum a vlastní názor.

Mám strach z nás, z lidstva. Z toho, jak jsme mocní a čeho jsme na základě strachu schopni…

Nechci končit se strachem v očích. Protože máme i jiné mocné nástroje než strach, a to naši MYSL.

Jsme zrcadlem našich představ.

Je podstatné využívat naši mysl správně, protože vše z toho, co jsme, vzniká s našimi myšlenkami. Myšlenkami tvoříme svět. Tvořme společně krásný svět. Náš svět. 

Křičím z plných plic do světa, do všech koutů, kopců, převýšení tuto MANTRU

přeji si,

aby se nekonaly zlé skutky,

aby se nemluvila zlá slova,

aby nebylo zlých myšlenek.

Život je krásný, neberme mu to, a hlavně neberme si ho.  

PODPIS

MOHLO BY SE TI LÍBIT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *