Každý z nás má sny. Každý z nás si chce NĚCO přitáhnout do svého života. Lze to ale i jinak, než tvrdou dřinou? Rozhodně! Stačí přesvědčit sebe, své podvědomí a život snů se vám otevře. 

Afirmace jako jízdenka do života snů.

Dnešní společnost se rozděluje na dva tábory. Na ten, co v afirmace věří a na ten, co nikoliv. Co to tedy afirmace je? Existuje její přesná definice? Afirmace pochází z latinského slova affirmo, což česky znamená tvrdit, ujistit se. Můžeme tedy říci, že je to tvrzení, které považuje určitý jev za pravdivý. 

Definic můžeme vytvořit opravdu mnoho. Afirmace jsou myšlenky, díky kterým přesvědčíme nás a naše nitro o určité skutečnosti. Jedná se o silnou představu našeho “budoucího” života v naší mysli. Danou skutečnost si představujeme tak usilovně, až máme pocit, že se jedná o náš skutečný život. Ono se ne nadarmo říká, že svět utváříme svými myšlenkami. Důvod proč jsem dala slovo budoucí do uvozovek, více přiblíží definice podvědomí. 

Pro větší pochopení fungování afirmací, se podívejme na naši podvědomou mysl. Na to, co to je a jak funguje. Pro zjednodušení lze říci, že podvědomá mysl je náš autopilot. Je to úložiště všeho, co jsme dříve prožili a co se v nás uchovalo. Jedná se o předešlé životní zkušenosti, různé vzpomínky na určité situace, zvyky a vrozené dovednosti. Tedy vše, co dostalo naší pozornost natolik, že se to v nás uchovalo. Příkladem může být učení se na lyžích. Ze začátku jsme se soustředili na úplně každé slovo a instrukci rodiče. Pozorně jsme sledovali směr lyží a směr naší jízdy. Soustředili jsme se na správné provedení zatáček a správné pokrčení v kolenou. Postupem času se z toho ale stával zvyk. Stávalo se to pro nás stále více automatické, protože se nám vše uchovalo do podvědomí, které za nás při současné jízdě na lyžích převezme kontrolu.

Současně ale naše podvědomí nezná rozdíl mezi minulostí a budoucností. Pro něj je vše TADY A TEĎ. Afirmace funguje pouze v případě, že si danou skutečnost představujeme, jak se děje v přítomnosti. Proto jsou všechny druhy afirmací vykládány tak, abyste si je představovali tady a teď. Ve výsledku se vám daná skutečnost či afimace uloží automaticky do vaší mysli a později i do vašeho života. 

Opakování je matka moudrosti neboli opakování je proměnění afirmace v realitu. Čím více si danou afirmaci vizualizujete a říkáte, přesvědčíte o tom sebe i svůj život. Vaše podvědomí si danou skutečnost uchová a postupem času ji promění v realitu. Může to trvat dny, měsíce, ale i roky. Vyplatí se však čekat.

Existuje několik možných provedení afirmace. Dané představy si do sebe musíte vtisknout, aby byly opravdu účinné. Proto je podstatné najít techniku afirmace, která bude vám osobně vyhovovat nejvíce. 

1. Vizualizace. Své představy si vizualizujte, když zavřete oči. Utvářejte jasnou realitu ve vaší mysli. Podstatné je si danou skutečnost představovat pravidelně a opravdu do sebemenšího detailu, který dokáže vaše mysl vytvořit. Najděte si především i vhodný čas pro vizualizaci. Musíte být vnitřně naladěni na dané představy. Vizualizaci provádějte ve sprše nebo večer před spaním. Nezapomínejte ale, že vizualizace může být i součástí meditační praxe. 

2. Vytvořte si nástěnku afirmací. Nástěnku afirmací vytvoříte pomocí ústřižků z časopisů, případně si vytisknete obrázky z internetu. Každý obrázek by měl znázorňovat věc/příležitost či určitou skutečnost, kterou si chcete přivolat do svého života. Nástěnku si potom pověste na viditelné místo a denně se na ni koukejte. 

3. Napište si své afirmace na papírky. Použijte lepítka, které si nalepíte různě po bytě. Nalepte je na místa, na která denně koukáte, ať už to bude zrcadlo v koupelně nebo dvířka od vaší lednice. Afirmace si vždy přečtěte a usmějte se u nich.  

4. Sepište si vše v jednotlivých bodech do deníku a čtěte. Každou vaši afirmaci rozveďte v deníku do posledního detailu. Vytvořte si v deníku příběh. Popiště opravdu vše, co je pro vás v rámci dané afirmace podstatné. Poté si všechny sepsané afirmace v duchu nebo nahlas pravidelně předčítejte. 

Nezapomeňte, že afirmace musíte psát, číst a vizualizovat v přítomném okamžiku. Každá z možných technik afirmace spočívá tedy v tom, že sami sebe přesvědčíte o tom, že se to děje tady a teď. 

O afirmacích bych vám nepsala, pokud bych s nimi sama neměla zkušenost. Jsem takový chodící důkaz, že afirmace fungují. Prozradím vám své dřívější afirmace a jak jsem si je přitáhla do svého života. 

Miluji psané slovo a psaní obecně, proto své afirmace provádím tak, že si je v bodech sepíši do deníku a často se k nim vracím. Současně jsem meditační geek a miluji vizualizace. Strašně ráda si ve svém životě představuji krásné věci. Afirmaci tedy provádím dvojím způsobem a to psaním do deníku a jeho následným čtením. Pro jistotu si je ale všechny ještě vizualizuji v rámci meditační praxe.

Bude to už sedm let, co jsem s afirmacemi začala. Chtěla jsem ve svém životě černého pejska, se kterým budeme jako spřízněné duše. Chtěla jsem jednou svůj život přesunout z Ostravy do Prahy, kde budu žít ve Vršovicích. Budu pracovat ve fashion odvětví, přesněji v ZOOTu a budu dělat online marketing. Pokud máte pocit, že jsem vám teď popsala svůj život, tak ano, ale současně jsem vám popsala své dřívější afirmace. 

Malý tip odě mě, pro větší efektivitu provádějte afirmaci v období Nového měsíce. Jeho energie vám pomůže přitáhnout do vašeho života vše nové. Vše, po čem toužíte. 

Nový měsíc se blíží a je nejlepší příležitost si afirmaci na svém vlastním životě vyzkoušet.

PODPIS

MOHLO BY SE TI LÍBIT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *